V četrtek, 4. 10. 2018, bomo imeli dan dejavnosti »Dediščina našega kraja«. Učenci pridejo v šolo ob 8.15.

Ta dan si bodo učenci 1. triade ogledali pajštvo in Ladejenkovo. Četrtošolci bodo izdelali leseno škatlico, za katero so nam lesene deščice podarili iz Marlesa. V 5. razredu bodo šivali, učenci od 6. do 9. razreda pa bodo spoznavali domači kraj – domače šege, pravljice ter naravne in kulturne znamenitosti in posebnosti kraja.

Pri raziskovanju nam bodo ta dan pomagali tudi naši sokrajani – v pajštvi zakonca Verdnik, po Ladejenkovem pa ga. Katarina Pernat. Tega dne bo tudi naša prehrana v znamenju domačih jedi.

Učenci 1. triade zaključijo z dejavnostmi ob 12.30, sledi podaljšano bivanje. Učenci od 4. do 9. razreda zaključijo dejavnosti ob 13.00. Jutranje varstvo in podaljšano bivanje poteka po ustaljenem urniku.