18. – 22. 9. 2023 Tekmovanje Hodim peš

V Evropskem tednu mobilnosti organiziramo tekmovanje v hoji peš. Vsak otrok, ki se vsaj en dan odpravi v šolo peš, sodeluje v nagradnem žrebanju. Pri informatorki ob prihodu odda listek s svojim imenom in priimkom. Prva nagrada je skiro.

18. – 22. 9. Likovni natečaj na temo prometne varnosti

V evropskem tednu mobilnosti izvedemo likovni natečaj na temo prometne varnosti in pripravimo razstavo izdelkov. Likovnega natečaja se udeležijo učenci od 1. do 9. razreda.

19. 9. 2023 Sprehod po kraju in spoznavanje Varne šolske poti z delavnico

Učenci 1. VIO se z učitelji sprehodijo po kraju in spoznajo pomen prometne varnosti, prometna pravila in varno šolsko pot. Vsak razred bo imel tudi prometno delavnico.

20. 9. 2023 Izlet s kolesi

Pripravimo izlet s kolesi po kraju (organizirano za učence, ki so prijavljeni v RAP Šport in Tour de Lovrenc). Dobimo se pred šolo ob 14. uri.

22. 9. 2023 – Prometni poligon in podelitev nagrad tekmovanja Hodim peš

Na šolskem igrišču bo cel dan pripravljen prometni poligon, kjer se bodo otroci učili varne vožnje s kolesi in skiroji. Ta dan vse učence še posebej spodbudimo, naj v šolo pridejo peš. Podelitev nagrad tekmovanja Hodim peš bo na šolskem igrišču ob 12. uri.